Sosyal Medyada Olan Bitenden

HAVADİS’iniz Olsun!

HAVADİS, sosyal medya ve diğer web platformlarında belli konu/kişi/kurum ile ilgili paylaşılan metin, görüntü ve videoların hızlı ve güvenilir bir şekilde toplanıp, yapay zekâ tabanlı analizlerinin yapılması ve raporlaması hizmetidir. HAVADİS AdExplorer ise markanızın sosyal medya reklamlarının takibi ve raporlanması hizmetini sunmaktadır.

1_v2

Veri Toplama

HAVADİS; sosyal medya, bloglar, haber siteleri ve sözlüklerden gerçek zamanlı ve yüksek hacimli veri toplayabilir.

Veri İşleme

Toplanan paylaşımlardaki ve diğer veriler içerisindeki metinlerde duygu durumu ve varlık tespiti (kişi, kurum, organizasyon, plaka vb.); görsellerde yüz, nesne, olay ve anomali tespiti yapabilir. Türkçe için gerçek zamanlı 24 sınıflı varlık çıkarımı ve 7 sınıflı duygu durum analizi yapabilmektedir. Türkçe dilinde metin düzeltme, morfoloji analizi ve birçok doğal dil işleme uygulaması gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra Farsça, Arapça, İngilizce gibi birçok dilde de varlık çıkarımı ve duygu analizi yapabilir.

9
7

Veri Analizi

Görüntülerde derin öğrenmeye dayalı nesne tanıma, görüntü özetleme, yüz bulma, videolarda nesne tanıma, yüz bulma ve anomali tespiti yapabilir. Görüntü arama özelliği sayesinde bir görüntünün sosyal medyadaki paylaşımları tespit edilerek raporlanabilir. Çıkarılan veriler ile istenilen link analizi, bağlantı analizi, linke bağlı yakınlık analizi yapılabilir.

Raporlama

Yapılan analizler özet rapor olarak müşterilerimize sunulmaktadır. HAVADİS raporları talep ettikleri konuda sosyal medya ve diğer web platformlarındaki paylaşım ve verileri müşterilerimize çok hızlı bir şekilde etkili görsel grafikler kullanarak gösterebilmekte ve tüm veri içerisindeki kilit bilgiyi zaman kaybetmeden kendilerine sunmaktadır.

Her Konuda Raporlama

HAVADİS raporları birçok amaca yönelik olarak kamu ve özel sektör tarafından kullanılmaktadır.

8_2

Özellikler

Veri Kaynağı Çeşitliliği

HAVADIS_1200x1000_EKRAN_VeriKaynagi

Her Analize Uygun Grafikler

HAVADIS_1200x1000_EKRAN_Grafikler

İlişki Analizi

HAVADIS_1200x1000_EKRAN_iliskiAnalizi

Harita Modülü

HAVADIS_1200x1000_EKRAN_HaritaModulu

Sosyal Medya Reklam Takibi ve Raporlaması

HAVADİS AdExplorer!

Pazarlama alanındaki en yeni özelliğimiz AdExplorer sayesinde dijital pazarlama ekosistemine dair herşeyi: Twitter, Facebook, Instagram, Youtube ve daha birçok mecra üzerinden rahatça takip edebilirsiniz.

İstenilen dil ve bölgede markaların yayınlamış oldukları her türlü reklama, reklam harcama ve ulaşılan kişi tahminleri gibi bilgilere çok rahat bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzümüz sayesinde farklı marka ve yayımcıların reklamlarını istediğiniz dijital mecralarda canlı olarak karşılaştırabilirsiniz.

AdExplorer’da yer alan veri toplama algoritmalarımız bütün sosyal mecralarda reklamların gösterildiği her türlü demografik yapıyı simüle edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede kullanıcılarımıza her zaman en güvenilir bilgiyi sunuyoruz.

8_2